Українські споживачі переплачують близько 1000 грн. за централізоване опалення

14012013 090042760

З настанням холодів та численними аваріями на тепломережах питання надійного тепла в оселях, а також тарифів на опалення є надзвичайно актуальними.

 “Громадський комітет захисту прав громадян” (Луганськ) та Громадянська мережа ОПОРА (Київ) дослідили стан розрахунків тарифів на опалення й дійшли висновку, що тарифи на опалення в цілому по Україні є завищеними. Формування завищених тарифів у кожному місті України відбувається за однією і тією ж схемою: комунальники використовують застарілі нормативи витрат тепла на опалення будинків, розраховані на такі холодні зими, які були 70-100 років тому, тобто за метеоспостереженнями у період 1881-1960 років.

Це означає, що споживачі оплачують не вартість фактично спожитої теплової енергії, а розрахункову вартість за нормативом для більш холодних зим. За розрахунками, проведеними громадськими активістами, на кожному квадратному метрі своєї квартири за опалювальний сезон споживачі тепла переплачують, за скромними підрахунками, 5-7 грн. Таким чином, за опалювальний сезон споживач переплачує щонайменше 1000 грн.

           Альтернативою таким витратам є встановлення автономного опалення, при якому споживач сплачує тільки за те тепло, яке він фактично отримав. Ужгород першим з міст України відмовився від централізованого опалення і перейшов на автономне. Як показує практика, найбільш надійним та економним джерелом тепла є газ. Для встановлення автономного опалення у багатоквартирних будинках переважно використовують газові котли, у приватному секторі - газові конвектори. Саме в Ужгороді розташований “Завод “Конвектор”, який є лідером у виробництві газових конвекторів АКОГ тагазових настінних котлів Teplowest. Поєднуючи європейську якість складових та помірну ціну, продукція заводу позитивно зарекомендувала себе як на ринку України, так і на ринку Росії, Грузії, Узбекистану, Казахстану. Також дуже важливим є питання сервісного обслуговування продукції і в цьому напрямку “Завод “Конвектор” створив та активно працює над розширенням мережі сервісних центрів, які займаються як кваліфікованим підключенням так і післяпродажним обслуговуванням техніки. На сьогоднішній день вже працює 76 таких сервісних центрів.

Back to top
Back to top